Bezpieczna księgowość zewnętrzna

Największe zalety tego rozwiązania

Zacznijmy od tego, że nie przypadkowo od kilku lat to właśnie księgowość zewnętrzna jest zdecydowanie najczęściej popularnym rozwiązaniem przez młodych przedsiębiorców. Poznajmy więc największe zalety, jakie niesie ze sobą właśnie to rozwiązanie. Po pierwsze – bezpieczeństwo, czyli coś, na co każdy przedsiębiorca liczy, kiedy decyduje się na takie rozwiązanie. Wszystko dlatego, że księgowość Mokotów zewnętrzna musi posiadać ubezpieczenie OC, dzięki czemu w razie błędów popełnionych z ich winy są w stanie je spłacić. Dodatkowo, biura rachunkowe reprezentują przedsiębiorcę przed Urzędem Skarbowym i ZUS-em. To zdecydowanie jeden z olbrzymich plusów. Wizyty w takich urzędach zwykle nie kończą się na jednej. Co więc należy do obowiązków przedsiębiorcy? Po pierwsze musi opłacać księgowość Mokotów, bo nikt nie będzie pracował za darmo. Dodatkowo, musi na czas dostarczać dokumenty do firmy księgowej. Jak może to zrobić? Albo przez Internet, albo osobiście, albo pocztowo/kurierem. Każdy miesiąc bowiem musi zostać rozliczony i zamknięty, a więc gdy przedsiębiorca spóźnia się z przekazaniem dokumentów to musi liczyć się z tym, że większość biur rachunkowych nalicza dodatkowe opłaty w przypadku, gdy dokumenty z danego miesiąca są dostarczane po jego zamknięciu. Im dłuższy okres minął tym więcej przyjdzie przedsiębiorcy zapłacić. Dlatego też warto być punktualnym, jeśli o to chodzi.

Inne rozwiązania

Oczywiście, jeśli ktoś nie chce skorzystać z rozwiązania, jakim jest zewnętrzna księgowość Mokotów to ma kilka innych możliwości. Pierwszym z nich jest zatrudnienie księgowej na etat.
Oczywiście jest to kosztowne rozwiązanie i z pewnością większość początkujących przedsiębiorców na to nie może sobie pozwolić. Co więcej, księgowe na etat zatrudnia się w momencie, gdy firma prowadzi pełną księgowość i ma bardzo wiele dokumentów do rozliczenia każdego miesiąca. Przedsiębiorca może także zdecydować się na to, żeby samemu rozliczać księgowość. Jest to zadanie o tyle trudne, że w przypadku gdy właściciel firmy nie ma doświadczenia w rachunkowości to czeka go wiele nauki, a i tak z ciągłymi zmianami w polskim prawie może okazać się, że wiedza dopiero co przyswojona jest już nieaktualna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 11 =